Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 


Abych Vám ulehčil orientaci na našich stránkách, zodpovím pár základních otázek. Pro práci s magazínem si založte účet, je to zdarma a velmi jednoduché. Email napište skutečný pro notifikaci proti spamu. Po potvrzení se přihlašte. Je to nezbytnost, jinak bychom byli cílem robotů, hackerů a hlavně spamů. Po přihlášení si můžete číst články celého webu a rubrik, a také sami přidávat články. Máte přístup do fóra a galerie. Jak se s ním pracuje?

ČLÁNKY

Bez přihlášení vidíte jen omezené množství článků v rubrikách Příspěvky, po přihlášení se Vám zobrazí další rubriky článků jako Recenze, Nákupy, Odkazy a také Galerie. Po přihlášení se také zobrazí podnabídky s možností výběru tématu, které Vás zajímá, například Malba na textil.

Jako registrovaný čtenář máte možnost pod každou rubrikou přidávat vlastní články a to pomocí modré ikony na konci seznamu článků +Nové . Zobrazí se formulář pro přidání článku, kde zadáte Titulek a do velkého pole níže zadáte samotný obsah nového článku. Alias není třeba vyplňovat. Pomocí tlačítka Uložit pak článek přidáte do aktuální rubriky.

GALERIE 

Galerii procházíte klikáním na obrázky (pouze registrovaní čtenáři vidí obrázky v původní velikosti) a jednotlivé obrázky můžete hodnotit a přidávat k nim vlastní komentáře.

Můžete přidat vlastní obrázek přes Uživatelský panel tlačítkem Nahrát po výběru příslušné galerie, do které se Váš obrázek hodí. Dole se zobrazí formulář pro nahrání Vaší fotografie. Pomocí tlačítka Choose file vyberte obrázek na Vašem počítači, pak přidejte krátký Obecný název obrázku a můžete přidat i popis. Pomocí modré ikony Nahrát  se obrázek přidá do galerie a již ho vidíte mezi ostatními. Nemůžete hodnotit vlastní obrázky. Pod hodnocením se zobrazí BBcode pro možnost vložení obrázku do fóra, stačí zkopírovat zobrazený IMG kód a pak hovložit do zprávy ve Fóru.

FÓRUM

Tady bych se rád omluvil všem stávajícím aktivním čtenářům, protože při aktualizaci fóra nebylo možné jednoduchým způsobem přenést původní příspěvky (tedy do roku 2017) do nového fóra. Příspěvky však nejsou ztracené, ani obrázky. Pouze budeme muset ručně postupně příspěvky dopisovat a to potrvá nějakou dobu. Budeme přednostně přemísťovat téma "Vaše ukázky" ze starého fóra do nové Galerie mimo vlastní fórum.

Nyní již k orientaci ve fóru samotném - asi nejčastěji naklikávanou položkou je odkaz Poslední témata.
Jsou to poslední příspěvky a je ihned vidět, kdo kdy naposled na něco odpovídal. Fórum je dostupné pouze pro registrované čtenáře a ti také mohou vkládat výše zmíněný IMG kód obrázků z Galerie, aby zobrazili zvolený obrázek i ve fóru (bez nutnosti znovu nahrávat obrázek). Nenechte se zmást, že v náhledu zprávy není obrázek vidět, bude tam až po odeslání zprávy.


Moje témata - to je přehled Vašich posledních dotazů a příspěvků.

Kategorie - přehled kategorií na dotazy, pokuste se je směrovat na dané téma.

Například- mám obrázek v PC, který chci ukázat s dotazem pro všechny.

Zvolte z nabídky položku FÓRUM a uvidím sekce ÚvodemAirbrush, Inzerce a Ostatní.
Z horního menu vyberte položku Nové téma a zobrazí se formulář New topic. 
Přiřaďte kategorii Category, která nejlépe vystihuje právě vytvářené téma Vašeho příspěvku - tedy pro obrázek s dotazem na problém s lakem je nejvhodnější Barvy, laky.
Do předmětu Subject napište stručně téma, například moje ukázka prasklého laku.
Můžete si zvolit ikonu Topic icon - můžete si zvolit z výběru otazník, smajlíka nebo jiný obrázek co se zobrazí u Vašeho vlákna.
Příspěvek Message - do tohoto pole napište svůj dotaz či příspěvek.

Výběr obrázku nebo přílohy:
Dole se dají vložit soubory nebo obrázek pomocí Attachments. Zvolte procházet a najděte si v dokumentech svůj obrázek a vložte  jej.
Potom zbývá už jen odeslat pomocí tlačítka SUBMIT.

Pokud chcete dostávat upozornění na reakce/odpovědi na Váš příspěvek, zaškrtněte políčko Subscribe.


 Proč se někdy obrázek nevloží?

Dnešní fotoaparáty mají hodně mega pixelů a pořizují fotografie o velikostech několika MB. Před nahráním fotku zmenšete pomocí nějakého grafického editoru. Každý použivá jiný. Kdyby všichni nahrávali 2-5MB velké foto 2000x1900 tak bychom to za půl roku mohli zabalit. Na web stačí rozlišení 800x600 nebo 1024x 768 a velikost 1-2MB, opravdu foto nebudeme tisknout a nepotřebe nejvyšší kvalitu.Proto to malé omezení.


Chci mít složku, třeba své ukázky a tam mít své fotky pod sebou, nechci dělat stále nová vlákna.

Ano, rozklikněte si své vlákno se svým příspěvkem a fotografí a dejte REPLY, jako odpovědět. A dáte nový příspěvek a další foto nahrajete do svého vlákna atd.

Stejně si můžete počínat v odpovědi na něčí příspěvek. Pomocí REPLY mu tam vložíte svůj názor i foto. Pozor, QUICK REPLY je rychlá odpověď a neumožňuje vložení foto. Nepoužíváme.....

A to je zhruba vše.
Pak se dá ladit Váš profil, například Můj profil, to je přehled jak se zobrazuji všem, do AVATAR si vložíte obrázek, který vás bude zastupovat,  dá se vložit lebka, foto je to pak živější v diskuzích. Ale to není důležité jako výše zniňovaný text. Psát o tom, aby jste nepsali hlouposti nebo stále dokola stejné dotazy nebudu a zbytek jistě objevíte sami. Hodně lidí čte, ale málokdo je ochoten odpovídat, takže se počítá s tím, že každý něco přidá a bude diskutovat, komentovat obrázky jiných atd. Fórum je ideální pro ty, kteří chtějí ukázat svá dílka a nemají popis, článek. Protože pokud někdo má kromě foto i námět na článek,může ho poslat rovnou do redakce (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.), bude zveřejněn na titulní straně.
Kdyby měl někdo další dotaz, jak pracovat s fórem, velmi rád zodpovím.


AM