Čištění stříkací pistole by se nemělo zanedbávat! Jedná se o velmi citlivý a přesný nástroj, který nám umožňuje vytvářet neskutečná optická kouzla, ale pouze tehdy, když je řádně vyčištěný a v pořádku. Jestliže máme v nástroji zbytky usazené zaschlé barvy, nejenže nebude fungovat tak, jak by měl, ale můžeme jej i zničit! Proto po každé práci retuš řádně vyčistěte a zbavte barvy. Jednou za čas pistoli důkladně rozeberu – celou, ne jen tak jako při běžném čištění, ale opravdu do posledního šroubečku. Jednotlivé díly zkontroluji a očistím od usazené špíny nebo vazelínky či oleje, poté pohyblivé části opět namažu. Já po práci pistoli čistím takto a nejde o návod, který je nutné dodržet, pouze to tak dělám a snažím se poradit těm méně zkušeným z nás.
Po týdnu bez připojení na web se vrchní redaktor AM doplazil k laptopu a podíval se na web. Politické harašení a konspirační teorie i extrémisté a extrémní lidi ho ponechali chladným. Avšak na AIRnews serveru se objevilo pár nových věcí od Romana Schrolla a moc pěkný rozhovor s Olafem Pugnerem. Tak vida, třeba se Pepa nechal inspirovat a bude přinášet podobné rozhovory dále a častěji. Máme zde rozpracováno pár dalších článků, ale ještě nedošlo k jejich publikaci. Takže bych dnes rád pouze upozornil na nový článek u Sančeze,který uploadoval nové obrázky na svůj web, obzvláště povedená nádrž na hondu Shadow a pak ČZ 175ka s pěknou nádrží. K nahlédnutí možno ZDE.
Tvorca brankárov sakac sa pustil do prípravy novej série článkov, v ktorej sa zameria na zaujímavé brankárske masky a ich históriu. Teraz prichádzame s prvým článkom z tejto série. Tak vitajte v prvej časti článku Maska Mesiaca. Vyberieme najlepšie masky ktoré som zastihol v tomto mesiaci. Najprv, keďže je to prvá časť, si niečo povieme o maskách ktoré chránia, ale aj zdobia hlavy bránkárom či už v NHL alebo v hokejovej Eúrope.
Presne dnes brankárska maska oslavuje 50 rokov. Ako prvý ju v oficiálnom zápase použil legendárny gólman Montrealu Jacques Plante. Ten 1. novembra 1959 v stretnutí NHL proti New Yorku Rangers najprv dostal zásah vysoko letiacim pukom z hokejky Andyho Bathgateho do tváre a po následnom zašití rany sa vrátil do bránky z celotvárovou maskou z laminátu vytvarovanou podľa obrysov jeho tváre a s dierami pre oči a ústa.
Dnes se nám tu představí další žák Petra Šulce, kterého jistě všichni znáte i jeho práci. MyRi´s Airbrush studio vzniklo někdy v roce 2oo8 když jsem tunil svoji motorku. Nechtěl jsem ji dávat nikomu lakovat, tak jsem se do toho pustil sám. Na začátek jsem si pořídil levnou pistol, abych se seznámil s technikou Americké retuše. Za nedlouho mě tato technika pohltila na tolik, že jsem se rozhodl založit si vlastní Airbrush studio. Nebudu vám namlouvat, že takové studio je levná záležitost, tak jsem se vydal na 6 týdnu vydělávat do ciziny, konkrétně na jahodovou farmu do Holandska. Tato stáž v cizině mi pomohla pokrýt všechny výdaje a Airbrush studio bylo na světě.
Miroslav Peterka je majitelem motoservisu v Brně a kromě toho, že v něm prodává starší motocykly, je mezi motorkáři znám právě přestavbami: "Beru to jako zábavu, rozhodně by mne to neuživilo. Přestavby nevymýšlím, dělám je na přání zákazníků. Vyztužuji rámy, měním vidlice, nádrže a sedla."
Součástí úprav takových motocyklů je originální lak, takzvaný airbrush. Miroslav Peterka stříká stroje speciálními airbrushovými pistolemi. Vznikají tak velmi propracovaná díla, třeba rybářská síť s detailně vyvedenými uzly. Airbrushem si majitelé motorek postavených na míru nechávají stříkat i přilby.