Ahoj všichni, dneska Vás provedu krok za krokem a ukážeme si klasickou malbu pomocí airbrushe a černé barvy. Uvidíte rozsah a paletu šedých barev, které budu tvořit pomocí černé barvy. Tedy za předpokladu, že z šedé budu vycházet jako ze základního tónu a budu přidávat černou nebo světle šedou. Z tohoto projektu jsem se inspiroval pro svůj základní styl, který bych si rád přisvojil a který se mi pro ilustraci moc líbí. Když se začínalo na začátku minulého století malovat poprvé pořádněji malovat airbrushem, k dispozici byla pouze tato šedá paleta. A to jak na portréty, tak na retuše fotografií. Barevná variace odstínů přišla až mnohem později. Beru do ruky svou Iwatu Eclipse a dám se do malby našeho miláčka rodiny. Pojďte se podívat, jak to dělám.
Zdravím Vás lidi. Dlouho jsem přemýšlel, jestli Vám mám do airbrush časopisu napsat a jestli by se to dalo zveřejnit, nebo číst. Ale zážitek byl hodně zajímavý a tak v krátkosti, když už jsem taky čtenář. Týden jsem čekal než mi domů přijde pistole. Tedy spíš pistolka. Já se v nich moc nevyznám, ale objednal jsem typ Fengda, nějak se začít musí. Když mi přišla domů, byl jsem celý nažhavený, že ji půjdu otestovat.
Pro ty s Vás, kteří zápolíte s airbrushem, začínáte, učíte se, nebo jen hledáte něco nového bych měl novinku. Jedná se o projekt, který je určen k dekoraci a je dokumentován krok za krokem. V doslovném postupu se dozvíme, jak postupovat s výrobou a aplikací masky, v jakém sledu vrstvit barvy na sebe a jak postupovat pomocí triků, na které si postupně zvykne snad každý výtvarník a grafik. Získané znalosti a vědomosti jdou později uplatnit na jakémkoliv povrchu a s jinou předlohou. Pokud má někdo rád temná témata, plameny, lebky, nebo podobná hořící mrtvá monstra, je tento postup určený právě pro něj. Na co provedeme v dnešní lekci malbu?
Kdysi byli produkty firmy Apple moc drahé, nedostupné, nepochopitelné a používající jiné rozhraní(OSX), než standardy(Win)u nás v Evropě. Čím dál více lidí si však jablečné mobily, počítače a tablety pořizuje pro svou spolehlivost a kvalitu. Nebudu popisovat jak jsem k Apple přišel, nebo jak jsem s MacBooky spokojen a že i přes nepochopení některých dál zatvrzele používám iPhone, protože mi nejvíce vyhovuje. Nepatřím mezi ortotoxní „pacienty“ jablek, kteří si z toho dělají kult, mám prostě jablka rád, stejně jako synovo Android anebo věčný OS Linux. Ale zpět k malbě...bylo mi líto, že jsou originální trička Apple dost drahá a tak jsem si ho vyrobil sám a nám tu pro všechny malý a jednoduchý postup jak na to pomocí airbrush.
Ke stavbě tohoto kompresoru mě vedly následující potřeby a omezení : 1. – cena koupeného profi kompresoru je cca. 10.000,- Kč a výše, 2. – mít kompresor víceúčelový , 3. – mít kompresor tichý (bydlím v paneláku a modelařím většinou v noci), 4. – mít kompresor, který funguje bez další obsluhy. Ke stavbě potřebujete vyřazenou ledničku, vyřazený hasící přístroj a dobrého kamaráda se svářečkou. Rám celého zařízení je svařen z kovových profilů, které vám v každém solidním železářství strojově nařežou na míru ( cca. 100,- Kč včetně nařezání). Tlaková láhev je ze starého hasícího přístroje, vlastní kompresor ze staré ledničky.Takové kompresory dávají až 15 atmosfér. Jednotlivé díly jsou pískovány a opatřeny vypalovací práškovou barvou. Do ovládací hlavice hasičáku je v místě výfuku hasiva vyvrtán závit G1/4“.