Již dva dotazy dorazili do redakce AM, zda se vyplatí zakoupit na malbu levnou pistolku. Těch levných kolem tisícikoruny je velký výběr, cena lákavá, hodně čtenářů jistě o Fengdě přemýšlelo. Vždy když mi někdo tuto otázku položí, tak odpovídám asi hodně jako politik. Proč ne? Ale je to volba jak pro koho. Když se airbrush učím, chci to zkoušet, proč si nekoupit levnou pistoli? Motorkář si taky nesedne hned na Yamahu R1, ale začíná na padesátce, stopetadvacítce přes pětistovku a výše. Když se pak dotyčný rozhodne, investovat více, maluje pak složitější věci, pak zcela jistě bude pošilhávat po dražším modelu a nakonec si Iwatku Infinity doveze jako precizní nástroj domů a pokračuje dále. Ale je mezi námi skupinka lidí, kteří neřeší ani volbu kompresoru, lakovací prostor ani trysku pistolky. Více v článku...
Tento článek byl vytvořen proto, abych Vám mohl předvést jak se dá docela jednoduchým způsobem vytvořil velmi realistický portrét. Pistolka mám umožní vytvářet jemné odstíny a polotóny, rukama mohu barvu rozmazávat, štětcem dělat jemné tahy a škrabáním vytvářet vzor lidské kůže. Podle mého názoru jsou na portrétu nejdůležitější oči, sami víte na co se díváte ráno v zrcadle a pak vlasy. Vystihnout je vyžaduje zkušenosti, cvik a znalost postupu. Bez představivosti to prostě nejde. Pojďme se podívat, jak se také dá malovat reálný portrét a užívejte si to se mnou. Více v článku...
Už dlouho jsme tu neměli žádný větší tutoriál, neboli postup, kdy se můžeme podívat na jednotlivé kroky a postup. Než se pustíte do větší práce, je důležité shrnout si celý postup a hlavně zaměřit se na přípravu. Mezi to patří i řádné rozměření a rozvržení celé symetrie díla. Obzvláště pokud se jedná o čpřevážně linkované díly, kdy je kladen důraz na čistotu zpracování a dokonale zrcadlové provedení celé práce. Prostě aby dotyčný Harley-man nebyl terčem posměchu, že mu ta kachnička na nádrži padá na jedné straně na nohu a na druhé půlce nemá kus zobáku.
Vážení přátelé, jsem pro. Ano, naučte se kreslit a malovat. Původně jsem napsal kdysi plno článků o akrylu, akvarelu a také o základech kresby. A to jak uhlem, tak tužkou. Později to byla olejomalba, velmi složité a široké téma pro jednoho člověka. Poslední léta jsem se přáteli zaměřil na foukání barvy vzduchem, na retuš a její propagaci v Česku, Slovensku a přilehlých krajinách. Samozřejmostí je podpora a také základy či fígle, které se asi nikde nedočtete. V předchozích lekcích věnovaných začátkům jsme si povídali o maskování. Dnes ty začátky ještě více rozvedeme do podrobností. Náš malý magazínový průvodce je vhodný snad pro každého, kdo se rozhodne s malováním pomocí pistolky začít. Kdysi jsem četl jednu publikaci o malbě americkou retuší v češtině a ta nedala to, co jsem očekával. Snad jsme to tady v AM už lehce napravili.
Někdy není jednoduché kontaktovat naše nebo zahraniční umělce, zavést s nimi debatu nebo udělat s nimi přes web malou recenzi nebo rozhovor. V našem Magazínu jsme již oslovili několik českých i zahraničních designérů, malířů a odborníků. Pro další články jsem napsal i jedné velmi známé osobnosti, ale na odpověď si opět budeme muset počkat. Včera dorazil email od jednoho fantasy airbrush ilustrátora a souhlas s publikací pro českou veřejnost. Je tu věc, která jde udělat dobře nebo podprůměrně, plameny jsou opravdu náročné a jedinečné. Co člověk to jiný styl. A jelikož jsem také zvědav na odbornou a jedinečnou ukázku jeho malby plamenů, tak se na to společně podíváme.