Než jsem si koupil svou první pistolku Iwata HP-C, tak jsem celý týden čekal na to, až mi domů dorazí barvy. Objednal jsem si vodou ředitelné barvy Createx jako sadu základních barev. Po prvním dnu testování jsem pistolku lehce propláchnul vodou a uložil do pouzdra. Druhý den jsem ani nezkusil páčku a nalil rovnou barvu a nic…pak jsem zkusil vodu, na celý den jsem ji pomořil druhý den do sklenice, pak přišlo na řadu ředidlo, nejprve syntetika, tak nitrocelulózové a nakonec oplachy horkou vodou, tedy lehké vaření. Asi se mi budete smát, jak jsem týral drahý nástroj na malbu, ale už jsem nevěděl jak ji vyčisti. Pistolka začala zase foukat, ale už to nebylo tak hezky plynulé, jako když jsem ji den předtím vytáhnul novou z krabice.
Nikdy jsem asi moc při nákupu výbavy nepřemýšlel. Koupit si ty správné barvy a náčiní, to snad ani napoprvé nejde. Takže jsem postupně nakupoval a objednával, průběžně doplňoval a tak mám dnes to co mám. Někomu bude připadat divné, že mám tolik pistolek, ale i když mám ke konci více práce s čištěním, tak hodně času ušetřím při výměně barvy. A kolik že jich mám napojených najednou? Rovných deset!
Téměř osm let stejné dilema, slintání nad novou retuší, dýchámí různých druhů barev a popisování toho všeho....hlavně hledání, hledání nových věcí, sebe samotného a stále nového designu, obrazů a motivů. Ano, dá se to nazvat životním stylem, posedlostí, koníčkem nebo jen pro někoho komerční záleitostí, vším dohromady. To jsou lidé, kteří se tím živí, nebo je to jen baví, to jsem i já tvůrce tohoto webu, který Vás provází ve změněné formě již mnoho let a stále se snažím nové věci hledat, jak již bylo výše popsáno. Již nemám ambice někoho školit, nebo mu ukazovat jak se o to pokoušíme. Píšeme o CZ někdy SK airbrushi a dnes si to čekání na americké novinky zpestříme dalším článkem pro čtenáře.
Samozřejmě neexistuje pouze jeden typ pistole pro airbrush. Na této stránce si uvedeme základní rozdělení. Největší odlišení je hned úvodem, jež vychází z celkového principu fungování pistole,existují tedy dva typy.
A je to tady! Kdo by neznal Skullmástra a jeho autora Craiga Frazera. Je to už nějaký pátek nazpět, co tento pán uvedl na trh svou vlastní sérii lebek. A to s velkým prodejním úspěchem. Alespoň na americké scéně, hladové po lebkách, šablonách se kterými namalujete snadno počáteční tvar a podle sebe si ji dokončíte. Na podobném principu pracují snad všechny šablony od firmy ArtToool, ale Skullmaster je jedinečný a pokud nejste zrovna malíři, doporučuji. Nejprve shlédněte video, poté se podívejte na podrobný step s komentáři od autora. Ve státech tomu říkají šablonové systémy a sestavy a u nás v Česku opravdu jen šablony. Ve většině případů okopírované právě od originálu. Myslím, že by to byl trhák, kdyby český autor přišel na trh se skvělou sérií motivů, použitelnou pro všechny zákazníky a kdyby je uvedl na trh. Problém by asi nebyl v návrhu, jak v tom, že malé série jsou většinou drahé a prorazit s nimi je docela na zaplněném trhu nemožné, obzvláště pro náš slabý trh. A nyní se podívejme, jak to Craig dělá v podrobném postupu a co nám poví k nové sérii šablon uvedené na trh.