Je to dva dny, co si jeden náš čtenář postěžoval (neradi bych Mííru jmenovali) na to, že více šablonujeme nežli malujeme. Není to až zase tak pravda, v našich postupech je kromě digitáží snad všechno spektrum malby na dané téma. Pro jiné techniky než pistolkou se bude muset obrátit na jiné umělecké portály a pop art weby. Také jsme tu měli obrazy a díla malovaná retuší, takže není pravda, že bychom na něco zapomínali a soustředili se na to emh.. “šablonování“. Dlouho se airbrushe jako umělecké techniky zastáváme a neustále ji propagujeme s několika dalšími lidmi a to i v zahraničí. Obrazy známých českých autorů a ilustrátorů jsme si tu již několikrát ukazovali, nerad bych zapomněl, ale v galerii naleznete jistě díla pana Zhoufa, Křemečka, Kopice a v neposlední řadě pana Matějky, se kterým úzce spolupracuji na novém projektu. Je samozřejné, že umělec by měl umět kreslit, malovat, v tom mu žádná šablona nepomůže. Postupů a technik je ohromné množství a časem si každý, vypěstuje svůj osobitý styl. A zdokonalit se? Rada je jen jedna: cvičit, cvičit, svičit….a teď prosím, cvičte s námi. Více v článku….
Tento článek byl vytvořen proto, abych Vám mohl předvést jak se dá docela jednoduchým způsobem vytvořil velmi realistický portrét. Pistolka mám umožní vytvářet jemné odstíny a polotóny, rukama mohu barvu rozmazávat, štětcem dělat jemné tahy a škrabáním vytvářet vzor lidské kůže. Podle mého názoru jsou na portrétu nejdůležitější oči, sami víte na co se díváte ráno v zrcadle a pak vlasy. Vystihnout je vyžaduje zkušenosti, cvik a znalost postupu. Bez představivosti to prostě nejde. Pojďme se podívat, jak se také dá malovat reálný portrét a užívejte si to se mnou. Více v článku...
Jakmile se dostanu do svého archívu věcí, posílaných na náš první portál, nedá mi to, abych zde v magazínu nepublikoval to dobré, co se dá použít i dnes. I když se autor tohoto článku dostal za těch sedm let někam dále a jinam, stejně je postup aktuální hlavně pro experimentátory a začátečníky. Unikátní postup na airbrush od pana Sanceze je opět tu. Umění je všechno a to i nanášení barvy vzduchem. Pokud nic nevíte, můžete tápat naslepo. A to jak v malbě, tak i v životě. Co se efektů a malování týče, je tu malý postup pro všechny začátečníky s retuší. Jak je zde již dobrým zvykem, netajíme se s ničím a tak se na to podívejme.
Nebojte se, nebudeme se tu v dnešním příspěvku bavit o iCloudových službách jedné jablečné firmy, ani o situaci v našem parlamentu nebo v nějaké továrně na likéry kdesi na Moravě. Na takové události tu jsou jiné servery, e-ziny či magazíny, které nás zahrnují novinkami na úrovni dřívější Černé kroniky. V dnešním vydání se vydáme za postupem malby krok za krokem na plátně. Není modrá jako modrá a umět si připravit ten správný odstín, to vyžaduje opravdu znalosti. Jak postupovat s malováním na dobré úrovni a přitom nic nezkazit, to si ukážeme právě teď.
Drazí foukalové, čtenáři a lakýrníci. Dneska to vypadalo, že už byla poslední publikace , ale máme tu na konci týdne ještě jednu malou vychytávku. Zkusili jsme si reálné plameny, dnes to budou krabí klepeta po americku. Jedete si to takhle s motorkou po hraji, zastavíte a hodíte mašinu na boční stojan. Jdete si udělat snímek krajiny, chcete si zapálit cigaretku a bum...! Motorka letěla k zemi, ohnula se páčka, do hlíny se zabořily stupačky a na boku nádrže je proláklina a odprýskaný lak. Co s tím? Pěknou motorku sprejem RAL asi dráždit nebudeme a lakovat sami..Ledaže to odnést k nejbližšímu lakýrníkovi, nebo někomu, kdo nám to opraví. Také si můžeme přečíst AM a udělat si to sami, pokud máme potřebné vybavení.