Dělám různé kopcepty a grafiku i na automobilech již více nežli 22let. Zatímco styly a trendy se nátěrových hmotách i stylech neustále mění, jedna věc zůstává. A tím jsou postupy, které v základních přincipech zůstávájí stejné. V posledních letech sleduji trend a oblíbené styly malby jak na motocyklech, tak i na automobilech. I na osobních vidím poslední dobou styl West Coast, nebo barevné kombinace různých vrstev v mnoha odstínech a prolínání tzv.tribal grafiky. Taková provedení jsou rozhodně zajímavá a při volbě vaší stavby bychom o ní mohli uvažovat. Mým cílem nikdy nebylo „kopírovat“ něco z časopisu nebo webu, ale nápady přetvořit do svého vlastního projektu, který je vlastní pouze Vám.
Už jsem to na fórech několikrát četl o návrhu šablon a jejich výrobě přes počítač. Většinou to byli čerství majitelé plotrů a lidi, kteří dělají častěji grafiku a stříkají vzory, ornamenty nebo ti, kteří se učí dělat návrhy. Podotýkám, že vzít fotografii a upravit ji tak, aby vznikla opravdu funkční šablona, není na první pohled jednoduché. Ale hodně práce se s šablonou ušetří a pokud jste vybaveni řezacím plotrem, opravdu při své práci ušetříte hodně času. Takže nejdůležitější a zároveň nejtěžší bude to, jak se naučit zacházet s počítačovým programem. A to tom náš dnešní příspěvek vlastně je, více v článku.
Nebojte se, nebudeme se tu v dnešním příspěvku bavit o iCloudových službách jedné jablečné firmy, ani o situaci v našem parlamentu nebo v nějaké továrně na likéry kdesi na Moravě. Na takové události tu jsou jiné servery, e-ziny či magazíny, které nás zahrnují novinkami na úrovni dřívější Černé kroniky. V dnešním vydání se vydáme za postupem malby krok za krokem na plátně. Není modrá jako modrá a umět si připravit ten správný odstín, to vyžaduje opravdu znalosti. Jak postupovat s malováním na dobré úrovni a přitom nic nezkazit, to si ukážeme právě teď.
Krásný a snad již slunečný den pro všechny čtenáře. Snad Vám dobrou náladu neodnesla velká voda a doufejme, že máte chuť do dalších výtvarných projektů. Ten dnešní je na papíře a ukážeme si, jak namalovat pomocí airbrush nějaké ovoce. Tento postup s popisem je určený zejména pro začínající a není tak náročný jako minulá lekce.
Tak konečně se dostáváme ke kožené vestě pořádného motokáře. Každý by rád něco na kůži, ale bojí se tu svou vestu co má na choppera zničit, nebo počmárat, protože byla drahá. Ale my malovat umíme, motorkáře máme rádi a víme co na kůži patří, aby to na ní dlouho vydrželo. Každý je příznivcem jiného stylu na motorkách a to co se jeví jednomu jako kýč, tak má druhý v oblibě. Není dobré odsuzovat někoho za to, že jezdí na supersportu (jezdí jako dárce ogánů) a druhý se šourá po kraji (dělá šaška v třásních) šedesátkou a kochá se krajinou, zatímco enduristé cestují až k moři. Motorkáři jsou jedna parta, scházejí se na srazech a na jejich strojích je často viděl malba (airbrush) po lakem, pomalované jsou i jejich přilby a v neposlední řadě kromě nášivek i bundy. Na jednu taků vestu a zposob ako ju ozdobiť pomocou airbrush pištolky sa teraz pozreme v podrobnom postupu, ktorý Vám přináša Airbrush Magazín pre Československých čitatelov. Viacej v článke…