Přemýšleli jste někdy o pořízení vlastního kompresoru na takové to “domácí foukání”? Jestli ano pak je pro vás tento článek možnou inspirací. Kompresor má v domácnosti mnoho využití. Ať už se jedná o vyčištení prachu z chladiče a case nebo o pouhé dofouknutí kola, stlačený vzduch vám ulehčí spousty práce. Základem je starý ledničkový kompresor, kterých se po světě válí mnoho (věřte nebo ne... ). Pokud neobstojíte například u známých, zkustě sběrné dvory, skládky a podobně. Poohlížejte se spíše po kompresoru se startovacím relé nebo kondenzátorem, ulehčí to mnoho práce.
Krásný a snad již slunečný den pro všechny čtenáře. Snad Vám dobrou náladu neodnesla velká voda a doufejme, že máte chuť do dalších výtvarných projektů. Ten dnešní je na papíře a ukážeme si, jak namalovat pomocí airbrush nějaké ovoce. Tento postup s popisem je určený zejména pro začínající a není tak náročný jako minulá lekce.
Zdravím foukači. Nevím jak ostatní, ale já jsem se s airbrushem setkal až před nedávnem a to díky modelařině. Nikdo si neumí představit tu práci se štětečkem, ty nekonečné hodiny a hodiny práce, malování a patlání vším možným co je po ruce. A pak jsem se dostal na výstavu modelů do Lince, už tam nějaký čas pracuje moje sestřička a byl jsem u vytržení. O pistolkách samozřejmě vím, že existujou. Ale až teprve v Rakousku jsem si ji pořádně vyzkoušel. Pokreslil jsem tou zelenou barvou celou desku, zkoušel sprejovat z dálky i z blízka. A jak to dopadlo?
Když jsem se dozvěděl, že máme povolení publikovat něco od tvůrce z Německa, byl jsem nadšený a čekal jsem nedočkavě na e-mail. Těšil jsem se na pověstnou německou preciznost, skvělé barvy a originální provedení. Hlavně poučné, pomyslel jsem si, obzvláště pokud se jedná o zdokumentovanou malbu krok za krokem. A v duchu jsem doufal, že šelma bude mít hezkou srst a konečně se dozvím recept, jak ji udělat opravdu dobře. Pohodlně se usaďte, aby vás to neporazilo a podívejte se na to, co se dá namalovat na přilbu. Více v článku…
Hola vespolek,
v souvislosti se stavbou mého Mig-3 jsem nabyl malou zkušenost ohledně použití masek pro stříkání kamufláže a tak se o ni dělím.
Postup
- Masku si nakreslíte v čemkoliv vektorovém, aby to šlo vyřezat (corel, CAD...). Počítejte s tím, že nejtenší čára (lem hvězdy, písmo), co lze z fólie vyříznout, je cca 0,5mm. Je možno řezat i tenší (cca do 0,3mm), ale to už se při řezání pomačká zmiňovaná tenká odřezávaná část.
- zajděte si do reklamního studia a nechte si masky vyřezat
- důležité je křivky před řezáním seskupit, aby plotr 'necukal' a nenadělal zuby v masce. Jestli nevite, co to znamená, nevadí, odborníci to udělají za vás (tedy když jim řeknete).
- důležité je mít kvalitní plotr, jednoduše zjistíte pomocí tzv. "hvězda testu", viz níže, srovnání kvalitnícho a nekvalitního řezu, velikost kvězdy 17mm