Býk plameňák ...
Dnes si ukážeme vcelku jednoduchý postup, jak namalovat hořícího býka na helmu s tmavým základem.
Co si nachystat? Tužku, přenosovou fólii nebo šablonový papír, skalpel, bílou krycí barvu, transparentní žlutou a červenou barvu.
Dnes si ukážeme vcelku jednoduchý postup, jak namalovat hořícího býka na helmu s tmavým základem.
Co si nachystat? Tužku, přenosovou fólii nebo šablonový papír, skalpel, bílou krycí barvu, transparentní žlutou a červenou barvu.
Nazdar Luďku , píšem ti po tom čo už pravidelne chodím na tvoju stránku. To čo robíš je super a dáva mi to aspoň nejakú predstavu a odrazoví mostík pre svoje pokusy. Už som sa zapojil aj do odkazov pod menom Lalo. Písal som o lacnej možnosti ako začať. Považujem tvoju stránku ako alfu v smere k omege airbrushu.
Když potkávám motorkáře, občas se najde někdo, kdo nechce mít na své motorce sofistikované orly, čím dál méně populární symboly Ameriky, nebo šelmu. Trend v tématech airbrushe pro motocykly jde od obrazů spíše na grafiku a to jak pinstriping neboli linkování až po abstraktní vzory (patterny) a nebo plameny v různě barevném provedení. Abych pravdu řekl, v Česku se moc linkované nebo „hot rod“ grafické plameny nevidí, jedná se spíše o výjimku. Daleko oblíbenější jsou barevné variace plamenů v kombinaci s nějakým vhodným motivem. Na malbu jedné podobné práce se nyní podívejme.
Když jsem se dozvěděl, že máme povolení publikovat něco od tvůrce z Německa, byl jsem nadšený a čekal jsem nedočkavě na e-mail. Těšil jsem se na pověstnou německou preciznost, skvělé barvy a originální provedení. Hlavně poučné, pomyslel jsem si, obzvláště pokud se jedná o zdokumentovanou malbu krok za krokem. A v duchu jsem doufal, že šelma bude mít hezkou srst a konečně se dozvím recept, jak ji udělat opravdu dobře. Pohodlně se usaďte, aby vás to neporazilo a podívejte se na to, co se dá namalovat na přilbu. Více v článku…
Původně tento článek neměl být publikován kvůli tématu. V zahraničí je to zcela jistě napolovic, airbrush není používán jen k malbě na kov, přilby a vozidla ale hlavně a také k malbě obrazů. U nás se malbě obrazů věnuje také spousta umělců, ale více převládájí custom práce a komerční využití. Dnes tu máme ukázku postupu malby obrazu od jednoho malíře z Rena. Takže dnes spíše pro výtvarníky. Mick se věnuje malbě kombinovanou technikou, kdy používá klasickou techniku olejomaby, akrylu a airbrush na plátno. Osobně jsem sice tomu moc neveřil, že to bude držet, ale po dvou emailech mne autor ujistil, že to opravdu drží a že je tento způsob použitelný pro umění. Osobně mám k této technice blízky vztah, obrazy malované tímto a podobným způsobem je možné shlédnout zde v galerii GuK na výstavě, která potrvá do konce prázdnin. K čkánku: Mick nám ukáže jeho postup práce se štětci a retuší.
„Ahoj lidi, zdarec foukačové. Asi se nedostanu do příspěvků, ale posílám to jako část mojí práce a snahy o to dělat airbrush. Chtěl bych dopředu naznačit, že se nepočítám mezi ty uživatele pistole, který to mají zmáknutý. Takže učím se a budu učit. Mraky, blesky, obloha...to jsou moje oblíbený témata. Na blesky nepotřebuješ šablonu, barvu si uděláš na bílý základ jakou chceš a hlavně, když to v okolí zjistili, že mi blesky jdou, tak je dělám pod lak na všechno možný. Od mobilů až po počítačový bedny a dokonce jednu motorku. Chtěl bych se podívat na plameny, ale zatím jsem ve fázi testování a časem se snad dopracuji k tomu aby to nějak vypadalo. Takže tady to je a snad mě neukamenujete..“