Nejsem žádný expert na airbrush a stále se učím. Pistoli už mám několik let a za tu dobu jsem pochytil několik užitečných informací. Nesnažím se o nějaký zázračný článek a přesvědčování o koupi. Je to jen souhrn několika zásad a věcí, které se hodí znát začátečníkům. Další informace najdete na stránkách a fórech plastikových modelářů. Stříkací pistole lze dělit do několika skupin: fixírky, jednočinné a dvojčinné. Fixírky, které v podstatě ani nelze mezi stříkací pistole řadit, jsou nejlevnější varianta, která se používá pouze na velké plochy. Pro někoho to může takový vstup do světa stříkacích pistolí. Jsou velice jednoduché na údržbu.
Když se rozhodnete, že sobě nebo někomu uděláte malbu na tričko, měli by jste vědět pár základních věcí. Možná by si někdo mohl myslet, že je to jako malba na plátno, ale není to pravda, tričko i kdyby bylo ze sebelepší bavlny se chová jinak, barva na něm se více vsakuje atd. Plátno máme našepsované a malujeme na něj olejem nebo akrylovými barvami. Na malbu budeme potřebovat barvy na textil, na trhu jich je několik druhů od různých výrobců, pistolku, štětce a tužky. Podívejme se dnes na podrobný postup malby na tričku a šablony nechte prosím doma.
Ahoj Magazíne! Byl jsi zvědav jestli to zvládnu a tak to zkouším napsat přes tohle uživatelský rozhraní autora z menu na front-endu. Třeba Ti to tam dorazí na zveřejnění, ale pro jistotu posílám po uložení ještě email. No, ono to se mnou začalo před lety, když jsem předtím ani nevěděl o čem je řeč a jak se to vlastně dělá. Myslím malování s retušovací pistolkou. Moc se mi líbily malby a já netušil co je všechno zapotřebí k tomu, aby to opravdu vypadalo dobře jako na tý německý káře v Brně.
Ke stavbě tohoto kompresoru mě vedly následující potřeby a omezení : 1. – cena koupeného profi kompresoru je cca. 10.000,- Kč a výše, 2. – mít kompresor víceúčelový , 3. – mít kompresor tichý (bydlím v paneláku a modelařím většinou v noci), 4. – mít kompresor, který funguje bez další obsluhy. Ke stavbě potřebujete vyřazenou ledničku, vyřazený hasící přístroj a dobrého kamaráda se svářečkou. Rám celého zařízení je svařen z kovových profilů, které vám v každém solidním železářství strojově nařežou na míru ( cca. 100,- Kč včetně nařezání). Tlaková láhev je ze starého hasícího přístroje, vlastní kompresor ze staré ledničky.Takové kompresory dávají až 15 atmosfér. Jednotlivé díly jsou pískovány a opatřeny vypalovací práškovou barvou. Do ovládací hlavice hasičáku je v místě výfuku hasiva vyvrtán závit G1/4“.
Vážení přátelé, jsem pro. Ano, naučte se kreslit a malovat. Původně jsem napsal kdysi plno článků o akrylu, akvarelu a také o základech kresby. A to jak uhlem, tak tužkou. Později to byla olejomalba, velmi složité a široké téma pro jednoho člověka. Poslední léta jsem se přáteli zaměřil na foukání barvy vzduchem, na retuš a její propagaci v Česku, Slovensku a přilehlých krajinách. Samozřejmostí je podpora a také základy či fígle, které se asi nikde nedočtete. V předchozích lekcích věnovaných začátkům jsme si povídali o maskování. Dnes ty začátky ještě více rozvedeme do podrobností. Náš malý magazínový průvodce je vhodný snad pro každého, kdo se rozhodne s malováním pomocí pistolky začít. Kdysi jsem četl jednu publikaci o malbě americkou retuší v češtině a ta nedala to, co jsem očekával. Snad jsme to tady v AM už lehce napravili.