Práci jsem začal zbroušením původního nástřiku přilby. K broušení používám vodní smirkový papír zrnitosti 800 a víc. Následně přišla první vrstva barvy, na kterou jsem použil akrylátový, lesklý sprej. Znovu jsem přebrousil jemné nedostatky a přilbu ještě jednou přestříkal. Po-té jsem se pustil do vytváření šablon a masek. Šablony na čísla a nápis jsem zhotovil pomocí plotru. Masky na sršně a těžební věž pak ručně z papírové pásky.
Vyrobit si pro sebe kompresor lze. Získáme s malým rizikem za málo peněz hodně muziky.Základem je starý ledničkový kompresor, který lehce seženete skoro všude. Pokud nechcete dávat moc peněz za příslušenství tak stačí jenom kompresor a tlaková nádoba. K tomu se dokoupí jen pár hadiček a ostatní asi najdete doma. Jestli chcete udělat více vychytanou sadu tak si připravte přibližně 1000 Kč navíc. Tam se jedná o regulátor tlaku (od 300 Kč až do 1000), tlakový spínač (400 Kč) a několik manometrů.
Trochu jiný, než jednoduchý kompresor.. www.dioramko35.webgarden.cz
Jak jsem minule psal o tom jak jsem se musel poprat se Standoxem,tak jsem slíbil že se také zmíním o šablonách. Bez nich airbrush vlastně ani nejde dělat a říkejte si, že je nepoužijete a děláte od ruky. Ale beztak je musíte použít. Už kvůli tomu,že vám šablona zabrání „fouknutí“ barvy někam jinam. Ano, viděl jsem pár prací volně z ruky, ale to byla většinou práce na velké ploše, zdi nebo to bylo na kamionu, kde si dotyčný umělec pomohl skicou, projektorem nebo náčrtem. Ale třeba na přilbě je šablona nezbytná, bez ní jsou okraje rozmazané a linka nejistá, stejně jako detaily, které bez šablony prostě nejdou.
Ahoj všichni, dneska Vás provedu krok za krokem a ukážeme si klasickou malbu pomocí airbrushe a černé barvy. Uvidíte rozsah a paletu šedých barev, které budu tvořit pomocí černé barvy. Tedy za předpokladu, že z šedé budu vycházet jako ze základního tónu a budu přidávat černou nebo světle šedou. Z tohoto projektu jsem se inspiroval pro svůj základní styl, který bych si rád přisvojil a který se mi pro ilustraci moc líbí. Když se začínalo na začátku minulého století malovat poprvé pořádněji malovat airbrushem, k dispozici byla pouze tato šedá paleta. A to jak na portréty, tak na retuše fotografií. Barevná variace odstínů přišla až mnohem později. Beru do ruky svou Iwatu Eclipse a dám se do malby našeho miláčka rodiny. Pojďte se podívat, jak to dělám.
Snad každý kdo do malby pomocí pistoky alespoň lehce dělá se zcela jistě setkal s černým podkladem. Pokud začínáme, budeme překvapeni, že i když máme neprůhledné a jasné barvy, tak nám barva na černém podkladu nevyniká, ztrácí se a ať se snažíme sebevíc, není to ono. Jak udělat to, aby žlutá byla opravdu žlutou, fialová měla ten správný odstín a naše práce měla opravdu dobrý výsledek?Pro všechny, kdo pouze experimentují s barvou si ukážeme malý příklad. Více v článku…