Začíná opět sezóna, kdy bychom mohli jednoduše vyzdobit tělo tetováním. Airbrush tetování je nezávadné, dá se celkem jednoduše vytvořit a v zavislosti na použité barvě vydrží celý den a někdy i déle. Přes 80 procent lidí na první pohled nepoznalo, zda se jednalo o skutečné tetování či nikoliv. Mám rád změnu, měním tapety na ploše, barvy auta i motorky a neumím si představit, že bych měl celý život na těle stále jen jednu ozdobu. Dnes si ukážeme, jak se dá udělat takové airbrush tattoo. Více v článku…
Dostáváme se v závěru týdne k lekci pro mírně pokročilé a bude to malba na plechu. Konkrétně na část motocyklu. Představte si, že vám lehne motorka, odřete si nádrž a necháte ji opravit, vyrovnat, vytmelit a nalakovat. Stojí to samozřejmě spoustu peněz. Ale jsou mezi námi i tací, že si tu nádrž vytmelí, vybrousí sami a na nátěr se potom rozhodnou udělat malbu. Nějaké zkušenosti se nasbírali a kdo si troufne, pustí se do větší akce. Nejprve si pomalujeme své motocykly a pak se pustíme do těch na zakázku.
V základu si můžeme povědět to, že máme dva základní typy uměleckých děl. Fotorealismus a iluze. Dělí se samozřejmě dále, ale zaměříme se na tato témata. Fotorealismus je o skutečných věcech, které opravdu v konečné podobě vypadají reálně. Velmi málo malířů a výtvarníků se fotorealismu věnuje, protože vyžaduje opravdu spoustu talentu, dovednosti a zkušeností. Iluze je jiná, je někdy velmi přesvědčivá a trik je v tom, že naše oči vidí pouze to chtějí vidět. Podívejte se na obrázky níže, co vidíte?
Ahoj Magazíne! Byl jsi zvědav jestli to zvládnu a tak to zkouším napsat přes tohle uživatelský rozhraní autora z menu na front-endu. Třeba Ti to tam dorazí na zveřejnění, ale pro jistotu posílám po uložení ještě email. No, ono to se mnou začalo před lety, když jsem předtím ani nevěděl o čem je řeč a jak se to vlastně dělá. Myslím malování s retušovací pistolkou. Moc se mi líbily malby a já netušil co je všechno zapotřebí k tomu, aby to opravdu vypadalo dobře jako na tý německý káře v Brně.
Hledal jsem dnes v archivu nějaké zajímavé podklady, dokumenty a padlo mi do cesty pár výtisků časopisu modelář z roku 2004. To by nebylo nic divného, kdyby modeláři také nepoužívali airbrush pistole ke své práci. I když nemalují obrazy, ale používají maskování a také se potýkají s problémy jaké nás při práci v lakovně či ateliéru mohou potkat.Sice se používají v modelařině jiné barvy, syntetika od Gunze, Tamiya,Humrolky,se kterými jsem se vyřádil na stavbě lodí a letadel,ale jinak je práce podobná.Tak jsem si našel pár článků a máme tu malou reportáž.