Dnes bych se rád podíval na další práce. Je jich opravdu spousta a jelikožnejsou zkompletované recenze pro tento týden, přidám některé z ukázek prací našich přátel.
Ozval se mi Dušan, poslalukázek svých prací a pár komentářů k nim. Používal pistoli značky Fengda a časem přešel na model Iwata BP-BH. Na ukázku je zde pár portrétů a přilby.
Pokud nám pošlete také nějakou ukázku, Vaše obrázky budou automaticky upraveny pro rozlišení prohlížeče. A nyní k přilbám. Před malováním se musí povrch připravit, více v článku.
V tomto článku se zaměříme na tu začínající část čtenářů, kteří by si chtěli doma vyrobit nějakou šablonu, se kterou by mohli vytvořit jednoduchý obrázek na tričku, papíře, kovu nebo jiném povrchu. Kamarád si vytvořil několik druhů šablon, se kterými pomocí barvy Auto Air a pistolky vyzdobil svůj motocykl.
Sice jsem měl námitky na ty klikaté čáry do „ztracena“, ale začínat se nějak musí. Pro začínající tu je naše oblíbená série postupů a základů zvládnutí techniky. A tak si to raději ukážeme v následujícím příkladu z naší další lekce malby retuší.
Tak Vážení, dost bylo broušení plechu a sykotu pistolí na velkých plochách v lakovně. Dnes ze sebe uděláme umělce a připravíme si plátno. Našepsované se dá již zakoupit hotové, nebo koupíme plátno a pomocí Gesso a válečku či štětce si plátno připravíme. O napínání plátna a jeho přípravě na akrylové barvy či olejomalbu jsme si povídali v předchozích článcích a lekcích pro začátečníky s airbrush pistolkou. Malovat můžeme samozřejmě na papír, karton, dřevotřískové desky a jiné materiály, ze kterých po rámování či bez něj můžeme udělat umělecké dílo. Airbrush pistole nám dává ohromné možnosti, které mám štětec nenabídne, velkou přesnost a dokonalé přechody. To je možná ten důvod mírné nevraživosti několika výtvarníků, kteří se věnují jiným technikám, airbrushi nerozumí a házejí ho kamsi do propasti mezi „nevhodné techniky“. Již bezmála deset let je přesvědčuji, že je to skvělá technika malování i pro další nadané malíře, výtvarníky a že je zapotřebí retuši rozumět, pochopit principy a přijít s vhodným nápadem. V dnešním téměř dokonalém Patrikovo postupu s ukážeme krásnou malbu starobylého automobilu, který nechává opravdu vyniknout přesnosti a krásných efektu pistolky, kterou jste si možná již zakoupili nebo o ní přemýšlíte.
Ahoj Magazíne! Byl jsi zvědav jestli to zvládnu a tak to zkouším napsat přes tohle uživatelský rozhraní autora z menu na front-endu. Třeba Ti to tam dorazí na zveřejnění, ale pro jistotu posílám po uložení ještě email. No, ono to se mnou začalo před lety, když jsem předtím ani nevěděl o čem je řeč a jak se to vlastně dělá. Myslím malování s retušovací pistolkou. Moc se mi líbily malby a já netušil co je všechno zapotřebí k tomu, aby to opravdu vypadalo dobře jako na tý německý káře v Brně.
Vyrobit si pro sebe kompresor lze. Získáme s malým rizikem za málo peněz hodně muziky.Základem je starý ledničkový kompresor, který lehce seženete skoro všude. Pokud nechcete dávat moc peněz za příslušenství tak stačí jenom kompresor a tlaková nádoba. K tomu se dokoupí jen pár hadiček a ostatní asi najdete doma. Jestli chcete udělat více vychytanou sadu tak si připravte přibližně 1000 Kč navíc. Tam se jedná o regulátor tlaku (od 300 Kč až do 1000), tlakový spínač (400 Kč) a několik manometrů.

Trochu jiný, než jednoduchý kompresor.. www.dioramko35.webgarden.cz